Hibaüzenet mentes végeredmény amennyiben a saját kijelzője van a készüléken!
Gyorsan és tökéletes minőséget szeretnél az iPhone 11 gyári kijelző csere kapcsán? Akkor megtaláltad a legmegfelelőbb helyet a hivatalos szervizek és a szolgáltatók ajánlásával! Nem szeretnél hetente visszajárni, mert valami nem sikerült megfelelően a javítás során...akkor nálunk a helyed! Meg fogsz lepődni, hogy ez így is működhet! Legtöbb technikusunk több, mint 10 éve van a szakmában. Ezért bátran kijelenthetjük, hogy biztos kézzel nyúlunk a készülékhez és ha komplikáció alakulna ki, akkor sem ijedünk meg és könnyedén megoldjuk a kialakult szituációt.
Mikor szükséges az iPhone kijelző csere:
- Beázott (Nem minden esetben megoldás és nem minden esetben kell kijelző csere.)
- Csörög és/vagy rezeg a készülék de nem ad képet.
- Nem érint megfelelően
- Fekete a képernyő
- Össze vissza érint
- Betört
Az iPhone 3G debütálása óta (2008) foglalkozunk iPhone kijelző csere javítással. Igaz, itt még legtöbb esetben elegendő volt az üveglapot cserélni (azaz a digitizert). Ez a folyamat az iPhone 4 érkezésével megváltozott és csak teljes kijelző (lcd+üveg, oled+üveg) cserével lehet megoldani a problémát, mivel az alkatrész már egy komponensként van jelen. Mindig is hatalmas hangsúlyt fektettünk a minőségi munkára, ezért is tudunk akár örök garanciát vállalni a munkánkra és az alkatrészre egyaránt.
Miért javasoljuk a gyári kijelzőt?
Amennyiben nem gyári a kijelző és ez leginkább pont az lcd kijelzőkkel rendelkező modellek esetén igaz, mint az iPhone 11 megjelenítője akkor sok kényelmetlenség érhet. Ami a legrosszabb, hogy akár az alaplap is sérülést szenvedhet ami jelentős költséghez vezethet.
Gyakoribb problémák nem gyári kijelző esetén:
Fakón, nem színhelyesen jeleníti meg a színeket.
A háttérvilágítás nem homogén és silány a textúrája.
Mivel ez az összeköttetés a telefon és közötted ezért érdemes a minőséget választani. Manapság mindenki sok időt tölt az iPhone-ja használatával.
Van erre egy-két jó mondás: " Nincs nekem arra pénzem, hogy olcsón vásároljak."
"Amg Mercedesre nem egy hipermarketben veszek gumit."
Érdemes sérülés esetén minél hamarabb elvégezni az iPhone kijelző cserét az üvegszilánkok veszélyessége miatt. Sérült kijelző esetén fokozottan kell figyelni a folyadékkal való találkozásra, mivel a törés miatt méginkább veszélynek van kitéve az iPhone. A repedésen keresztül könnyebben beszivároghat a folyadék.
A felhasznált alkatrész minden esetben eredeti megjelenítő panelt és eredeti komponenseket tartalmaz. Minden esetben gyári ragasztót alkalmazunk. A megjelenítő (Lcd vagy OLED) esetén több szempontból is lényeges az eredeti komponens használata, mivel az utángyártott kijelző legtöbb esetben meg sem közelíti az eredeti kijelző minőségét. Akár a színeket, akár a megjelenítés minőségét vesszük figyelembe. Ezzel megfosztva magunkat a legfőbb interfész tökéletes minőségétől és ha nem gyári a megjelenítő, akkor az alaplap is sérülhet, nagyobb lehet a készülék fogyasztása (gyorsabban lemerül) és az érintő felülettel is problémák adódhatnak. Jobban megéri minőségi javításért fizetni, hogy idő/energiát és adott esetben pénzt is spóroljunk.
Ha hosszútávon meg akarod óvni kijelződet a sérüléstől, akkor érdemes üvegfóliát vásárolni a készülékedre és tok használatát is javasoljuk. Tokból mindenképp azt ajánljuk, hogy a kijelző felé lógjon a pereme. Abban az esetben sincs veszve semmi, ha esetleg össze karcolnád a kijelződet (mert nem tettél rá fóliát), akkor megoldást jelent neked a kijelző karc eltávolító megoldásunk. Ide kattintva éred el
Betekintés a folyamatba, ami általában 1-1,5 óra:
Átnézzük a készüléket, hogy teljes mértékben megbizonyosodjunk az állapotát illetően a félreértések elkerülésének érdekében, illetve az új kijelző illeszkedésére nagy hangsúlyt fektetve nézzük át, hogy van-e befolyással bármi elváltozás.
Pl.: Akkumulátor nincs felfújódva, készülék ház elhajolva, esetleg a keret oly mértékben nem-e sérült, hogy meggátolja az illeszkedést.
Ha mindent rendben találtunk, akkor kicsavarjuk az alsó csavarokat, lágyulásig melegítjük a kijelző keretragasztót és leválasztjuk a keretről a kijelzőt. A keret ragasztása az iPhone 6S készülékkel kezdődött, de mi rakunk ragasztót az iPhone 6 esetén is a biztosabb rögzítés érdekében, illetve a készülék hajlására is kevesebb az esély ebben az esetben.
Kicsavarozzuk a csatlakozókat leszorító fém lemez csavarjait és lecsatlakoztatjuk az akkumulátort.
Megszüntetjük a hibás kijelző kapcsolatát az alaplappal és felcsatlakoztatunk egy új kijelzőt a teszteléshez. A teszt során a kijelző minden funkcióját ellenőrizzük.
Ha mindent megfelelőnek találtunk, akkor vagy átmásoljuk a kijelző azonosítási tartalmát a régi kijelzőről az újra, vagy a sérült kijelzőről áthelyezzük azt az alkatrészt melyben azok az információk vannak melyek szükségesek a megfelelő működéshez és azonosításhoz (az alaplap számára).
Ismét mindent tesztelünk, majd megkezdjük az összeszerelést:
Áthelyezzük a szenzorokat és a Home gombot (amennyiben van) a régi kijelzőről az újra.
Lecseréljük a ragasztót, amely a kijelzőt rögzíti a készülékházhoz és biztosítja a cseppállóságot (az Apple és mi sem vállalunk garanciát a beázás kapcsán és nem javasoljuk a folyadékba merítést).
Minden csatlakozót a helyére pattintunk és egy végső tesztet követően beragasztjuk az új kijelzőt a készülékházba, majd becsavarjuk az alsó csavarokat. Az elkészülést követően letakarítjuk a készüléket és töltőre tesszük, hogy a tulajdonosa már a legjobb helyzetben tudja ismét használatba venni.